Finance zprávy

Finanční zprávy

Jak si spořit na spořícím účtu? A u koho?

Napsal admin • Dub 25th, 2013 • Rubrika: Spořící účty

Povíme si jak efektivně spořit na spořícím účtu. A poradíme vám také u koho si v dnešní době založit spořící účet.

Nastavte si trvalý příkaz

Ideální je nastavit si na běžném bankovním účtu trvalý příkaz a tak se vždy každý měsíc odešle na spořící účet. Nastavíte to jednou a pak se platby provádí samy. Je třeba zvolit vhodnou částku, kterou si budete každý měsíc spořit na spořícím účtu. Mnoho lidí by peníze utratilo, ale když peníze nevídí tak je to neláká.

Kolik procent z příjmů spořit?

Podle mě by měla každý člověk spořit minimálně 20 procent ze svých měsíčních příjmů. Například z 10000 Kč to jsou 2000 Kč, v případě 20000 Kč to jsou pak 4000 Kč. Vždy ale také záleží na vaši situaci a kolik si zrovna v této chvílil můžete dovolit spořit. Lidé v mladém věku si často mohou spořit opravdu hodně, protože ještě nemají vytvořené takové závazky. Podívejte se tedy na článek spořící účty srovnání 2013 a vyberte si ten nejlepší spořící účet.

U koho si založit spořící účet?

Spořící účty nabízejí nejvýhodnější banky. Banky berou spořáky hodně prestižené a tak se snaží, aby byly úrokové sazby vysoko. Vždy je však aktuálně výhodný jiný spořící účet. U spořícícho účtu také není úrok pevně stanovený a může se kdykoliv změnit. Uvnitř článku spořící účty srovnání 2013 najdete vždy aktualizované srovnání spořících účtů.

Začínáme spořit

Když jsme vybraly ten nejvýhodnější spořící účet, tak můžeme začít spořit na našem novém spořícím účtu. Dnes už je většinou k dispozici internetové bankovnictví, takže svůj spořák většinou spravujete přes internet. U své běžného bankovního účtu nastavte ten trvalák a spoření může začít.

Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku