Finance zprávy

Finanční zprávy

Jak vypočítat hypotéku (hypoteční úvěr)

Napsal admin • Bře 15th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Vzít si hypotéku je velký životní krok a tak je třeba si dopředu všechno pořádně vypočítat. Řekneme si jak vypočítat hypotéku (hypoteční úvěr).

Hypoteční úvěr na vlastní bydlení

Poslední posledních statistik si většina lidí pořizuje svoje první vlastní bydlení na hypotéku. Je to tím, že lidé mají malé mzdy a tak nemohou nikdy reálně našetřit na nemovitost. Pokud tak nechtějí celý svůj život u maminky, tak si prostě musí vzít hypotéku. Sice je to zatíží na desítky let dopředu, ale zase už budou moci žít ve svém a zařídit si život podle svého.

Jak vypočítat hypotéku?

Parametry hypotéky si můžete jednodušše vypočítat pomocí různých online kalkulaček, které mají na svých stránkách hypoteční banky. Ideálně si vyberete u které hypoteční banky si vezmete hypotéku a tam provedete také samotný výpočet. Další odpovědi na otázku jak spočítat hypotéku dostanete v samostatném článku.

Víte, že si můžete odečíst úroky z hypotéky?

Věděly jste, že je možný odpočet úroků z hypotéky. Tedy ty úroky, které budete platit na hypotéce si můžete odečíst s vašich daní a budete tak platit malé daně nebo dokonce žádné daně. Vždy však pamatujte na to, že se odčítají pouze úroky, to vám vždy přijde i v tom přehledu, co každý rok zasílá hypoteční banka.

Někdy může být výhodné převzít hypotéku od někoho jiného

V některých případech může být výhodnější převzetí hypotéky než si brát novou hypotéku. Pokud se někdo chce nutně zbavit své hypotéky, tak se pro vás naskytá možnost, jak můžete získat nemovitost za opravdu dobré ceny.

Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku