Finance zprávy

Finanční zprávy

Jaké existují registry dlužníků?

Napsal admin • Čvc 18th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Neexistuje pouze jeden registr dlužníků. V České republice je více registrů dlužníků neboli databází dlužníků. Více si řekneme v samotném článku.

K čemu jsou registry dlužníků?

Registry dlužníků byly zřízeny zejména z toho důvodu, aby chránily různé finanční instituce, před lidmi, kteří by jim nesplácely jimi poskytnuté půjčky. Takto si mohou klienta dopředu prověřit, jestli už neměly problémy se splácením u nějaké jiné weby. Díky tomu, pak mají ve svém úvěrovém kmenu menší počet neplatičů.

Registr dlužníků, který využívají banky

Mezi největší registry dlužníků na Českém trhu patří bezesportu bankovní registr dlužníků, do kterého jsou zapojené banky z bankovního sektoru. I v bankovníém registru dlužníků je v dnešní době zapsáno hodně lidí. Pokud v něm máte zápis, tak už u žádné banky půjčku či úvěr nezískáte. To stejné platí také pro hypotéku.

Registr dlužníků, který využívají nebankovní firmy

Dalším velkým registrem dlužníků je pak registr dlužníků, které využívají nebankovní společnosti. Tento registr dlužníků nese označení jako registr dlužníků SOLUS, protože ho spravuje sdružení SOLUS. Kromě nebankovních firem, jsou tam zapojení také poskytovatelé internetové připojení a také poskytovatelé mobilních a telefonních služeb. Neexistuje žádný solus seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma či něco podboného. Právě v SOLUSu je zapsaný v dnešní době opravdu velký počet lidí.

Další registry dlužníků

Kromě těchto velkých registrů dlužníků existují pak v Česku i další menší registry dlužníků. Je to blíže popisováno v samostném článku dlužníci fyzické osoby registr, kde jsou uvedené i bližší podrobnosti. V dnešní době má problém s negativním zápisem v registru stále větší a větší množství lidí.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku