Finance zprávy

Finanční zprávy

Kde vzít na financování firmy?

Napsal admin • Říj 18th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Rozjezd firmy je většinou finančně hodně nákladný a proto jsou často potřeba půjčky a úvěry. V tomto článku si tedy odpovíme na otázku kde vzít na financování firmy v dnešní době?

Rozjezd podnikání

Rozjezd podnikání dnes není nic jednoduchého, protože konkurence je ve všech oborech. Na začátku podnikání jsou potřeba velké investice. Bez počátečních velkých investic se dnes podnikání vůbec neobejde. Časté jsou podnikatelé nuceni pro firmu využít úvěrové financování. Jinak by to vůbec neutáhly.

Úvěrová možnosti

Někteří podnikatelé se ptají kde vzít peníze? Možností je mnoho. Ale když si berete půjčku pro firmu, tak by jste se měly určtiě dívat pouze do bankovního sektoru k bankám. Nebankovní společnosti jsou drahé a ty si určitě neberte. Jinak na trhu je hodně bank, které poskytují svoje půjčky i firmám a podnikatelům. V tom v dneční době není v ČR vůbec žádný problém.

Investiční úvěry

Při samotném rozjezdu podnikání, využijete hlavně úvěry pro firmy určené na investice. Jsou to speciální investiční úvěry, určené právě na rozjezd firmy. Bance je třeba předložit podnikatelský plán (byznys plán). Podle toho se pak banka rozhodne, jak velký investiční úvěr vám vlastně poskytne a také za jakých podmínek.

Výplata půjček

Podnikatelké půjčky jsou téměř vždy vypláceny na bankovní účet. Jen málo kdy se jedná o peníze na ruku. V podnikatelské sféře se v dnešní době využívají především bankovní převody. Dnes se hotovost využívá stále méně a do budoucna bude stále více bezhotovostní společnost.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku